Setkání žen

Znáte pohádku o třech přadlenách? Zveme vás na setkání s milovnicí krajiny Monikou Michaelovou, přadlenou Míšou Křivonožkovou a hudebnicí Markétou Žwakovou. Vznikl nápad spojit svá umění a upříst setkání pro ženy, které zajímá tkaní a práce s vlákny, HUDBA I ZPĚV s přesahem do přirozeného působení ženy v krajině.

Svoláváme setkávání žen, které již žijí nebo se chystají poznat přírodní moudrost v každodenním životě.  Přirozenou schopnost  má mnoho žen a záleží jen na tom, zdali je probouzíme a žijeme. Naším záměrem je dávat podněty, nabídnout vlastní zkušenosti, vytvářet a udržovat prostor pro rozvíjení sebe.

“Naše ruce jsou antény srdce. Když je hýbeme šitím, vařením, malováním, dotykem země nebo ponořením do země, vysíláme signály péče do nejhlubší části sebe. Vše, co je vyrobeno ručně, je tvořeno srdcem.”

Místo konání: Kamenný potok – tvořivý prostor, Dolejší Kunčice, Fulnek, Přírodní park Oderské vrchy

Přihlášky a dotazy posílejte na kontakt: monika.michaelova@gmail.com

1.- 3. března

stín a proměna

Svoláváme ženský medicínský kruh pro práci se stínem a temnou stránkou života, skrze které se dostáváme k vláknům života. Toho svého i veškerého života. My ženy v sobě máme sílu, která tvoří i ukončuje.  Podívejme se svým stínům na zoubek a přestaňme se jich bát. Vstup do temnoty je hlubokou ženskou regenerací a očistou životních sil. 

12. – 14. dubna

zdroje a výživa

Ženy od pradávna pracují s vlákny. Vetkávají  do nich sen světa a přešívají to, co už neslouží životu. Vydávají se tak na cestu k vlastnímu zdroji a dotýkají se neviditelných vláken života, která nás spojují s tím, co nás přesahuje. Navážeme na to, co už udělaly generace žen před námi. 

7. – 9. června

žena a voda

Díky vláknům se dotýkáme také svého  vztahu se Zemí. Rozpouští se navyklé koncepty mysli a uvolňuje proud života z toho, co jsme naučené k tomu, co je živé teď.  Je to jako navracení řeky jejímu přirozenému plynutí. Oživuje celý životní prostor a vrací mu barvy. Stejně jako řeka není jenom voda, člověk není jen tělo. Je to živá entita, která působí jako médium pro cítění v krajině i v těle. Každá řeka má svůj příběh, svoji jedinečnou kvalitu, tak jako my.

Tato práce je pro každou ženu obohacující, pro její rodinu a všechna spojení, ve kterých žije. 

To, co se bude dít bude tvořeno podle potřeb skupiny a rámcově nabízí:  práce s vlákny, nitěmi – šití tašek, háčkování, ruční tkalcovský stav, tkaní ochranných pásků a vstup do vnitřní esence takovéto tvorby; dechová meditace, rozproudění energie, zpěv a otevření hlasu, medicínský kruh; vyprávění příběhů, otázky a odpovědi ve slovech i v tichu a všechno, co se z ticha a klidu narodí. 

Místo konání a doprava – setkání proběhnou v domě u potoka se zahradou v malé vsi obklopené lesy, loukami a pastvinami.  V týdnu před setkáním se vzájemně propojíme a bude možné se domluvit na spolujízdě. 

Ubytování – zázemí bude v příjemném domě zařízeném z přírodních materiálů a vytvářejícím podpůrné klima pro naši práci. K dispozici je malý společenský sál, kuchyň, koupelna s WC a sprchou + dva suché záchody na zahradě. Spaní v podkroví na futonových matracích ve vlastním spacáku.

Stravování si budeme zajišťovat samy, vařit budeme v kuchyni na kamnech. Základní suroviny (a nějaké dobrotky od místních) budou předem nakoupeny. Vaše dobroty  na společný stůl nebo suroviny z domácích zásob jsou vítané. 

Přihlášky a dotazy posílejte na kontakt: monika.michaelova@gmail.com

Uveďte také Váš pravděpodobný způsob dopravy a případná stravovací specifika.

Hodnota víkendu se vším všudy (provázení, pomůcky, ubytování a jídlo) je 4900 Kč

Část vašeho příspěvku Monice bude věnována na práci s krajinou.  Pokud máte chuť a možnost podpořit sbírku, můžete poslat jednorázově a nebo trvalým příkazem svou finanční podporu na  účet nadačního fondu Mosty – Puentes  spolu s Vaším jménem. Rádi vám vystavíme darovací smlouvu jako doklad pro odpočet z daňového základu. 

Ptačí ateliér bude otevřený celou dobu a budete si moci vybrat náušnice a vějíře z nových kolekcí i knihu Ptačí povídání a Příběh Kamenice.  Na novinky se můžete podívat na www.ptaciatelier.cz

Začneme v pátek večeří kolem šesté hodiny, kdo se bude chtít podílet na její přípravě, případně se na setkání a zdejší místo naladit, je vítán už kdykoliv po 15 hodině. 

Končit budeme nedělním (pravděpodobně) pozdějším obědem. Abychom v klidu vše potřebné uzavřely a rozloučily se, počítejte s odjezdem kolem čtvrté hodiny.

Těšíme se na společnou práci a vážíme si vašeho odhodlání prohloubit své ženské vědomí a aktivně spolutvořit životní prostředí na Zemi.

Přihlášky a dotazy posílejte na kontakt: monika.michaelova@gmail.com