Ve dne pírka ptáků přebírám a v noci ke mně promlouvají jejich příběhy. 

Poslechni si, co říkají ptáci člověku, který je připravený, který slyší.  

 

Tvořím naušnice s příběhem už 12 tým rokem.  Je to životní cesta, na které nacházím anebo dostávám dobré a zajímavé peří, spojené s událostí anebo místem síly.  Pak každé pírko ošetřím a uchovávám tak, aby bylo zdravé. 

Předměty z ptačího peří tvořím podle nacítění. Vidím jak se kolem člověka, slétají konkrétní ptáci a vidím pírka, která od jejich druhu mám. Pak, když naušnice tvořím, vnímám zprávu, takovou kapku příběhu, který ptáci pro člověka mají. 

Dělá mi radost pak vidět nová lidsko – ptačí spojenectví, když si pírka najdou svého člověka. 

Tvořit naušnice, metličky, závěsy do prostoru nebo do vlasů, vymetačky nebo taneční vějíře pro člověka a pro jeho vyladění je umění, které jsem v sobě našla, když jsem byla u indiánů. 

 

 

Monika Michaelová je ženou, kterou přijal kmen Kogi, žijící v Sierra Nevada v Kolumbii a začal jí předávat učení živé linie jedné z nejstarších civilizací na světě. V roce 2016 založila Nadační fond Mosty – Puentes, který přemosťuje jejich kulturu sem k nám a propojuje ji se současným životem našich lidí. Provází skupiny a jednotlivce v jejich procesech objevování vlastních talentů a práce s nimi. Ve svém životě posouvá hranice a vytváří prostor pro to, aby se lidský potenciál stal tvořivou silou života. Její vášní jsou ptáci. 

 www.mosty-puentes.cz