Příběh Hranické propasti

o knize

Domorodí lidé přírodních kultur mají takovou úroveň vnímání reality, jakou by jim leckterý vědec či nadšenec mohl závidět. Vidí do podstaty forem a znají či dokáží rozpoznat jejich původní účel. Věnují pozornost místům, kde země promlouvá, s přirozenou úctou k tomu, jaký význam mají v krajině a jak dokáží ovlivňovat lidskou společnost. To, co považujeme za pověst či fikci, lze chápat také jako důležitou zprávu. Příběh Hranické propasti dává prostor různým pohledům na skutečnost. Je mostem, který je spojuje.

spolutvoření

Mamové kmene Kogi a Wiwa upozornili, že zde probíhají velmi důležité přírodní děje. Velmi zdůrazňovali, že není dobré, aby oblast hojně navštěvovali turisté – místo potřebuje klid pro nerušenou regeneraci. Hranická propast se nachází na východní hranici naší země. Mamové vycítili v jezerních vodách konflikt a válku a jejich doporučení pro krajinnou práci nás vede k usmíření a obnově míru. Pusťme se tedy do hlubin své představivosti a vydejme se k promluvám a obrazům, které nám vydala nejhlubší propast světa.

Ilustracemi doplnila příběh Hana Krupa Linhartová

objednat

Knížečka je vytištěna na speciálním papíře, který dá vyniknout barvám ilustrací. Jsou jako živé. Spolu s obálkou je knížka ručně vázaná v knihařské dílně Matěje Krupy. Je to tedy neobyčejný klenot do vaší knihovny. Můžete se rozhodnout jakou hodnotu mu dáte a jak přispějete ke krajinné práci a sepisování příběhů, která k nám hovoří ve slovech a obrazech.