ŽIVOT A SMRT V MÝTECH A PŘÍBĚZÍCH PŘÍRODNÍCH NÁRODŮ

čtvrtek 17. ledna 2019 od 20.30 hod, BIO OKO, Františka Křížka 460/15, Praha 7 

Beseda a vyprávění trojice poutníků, kteří zasvětili svůj život obnově kulturních a duchovních tradic. Impulsem je pro nás masivní nárůst zájmu o přírodní tradice a chceme veřejnost seznámit s pravdivou tváří a podstatou. Je na místě ukázat, jakým směrem člověk může jít a třeba i jak se ke správným informacím a práci dostat.
Obchod s duchovnem je veliké nebezpečí a hrozba, která se tady otevírá. Rodná hrouda našim lidem není dobrá, stále trvá velký trend jezdit ven a kupovat zážitky, i ty spirituální. Teď nastává doba návratu domů. Problémem ale je, že lidi zjišťují, že se není kam vrátit.

Mnislav Atapana Zelený, Monika Michaelová, Zdeněk Ordelt
… tentokrát na téma vztah člověka a přírody, přechodové rituály od narození dítěte
předprodej: https://www.biooko.net/5c336e089f2ac63478bee00f

Beseda je pozvánkou na setkání pro lidi, kteří se o přírodní kultury a společenství zajímají … s lidmi, kteří jsou na své cestě životem již „políbení“ pravdivostí a hloubkou poselství, které pro nás přírodní kmeny jižní Ameriky uchovaly a pomáhají nám vydat se k našim vlastním kořenům, zemi a společenství. Je to čas sdílení příběhů, autentického doteku s těmi, kteří tvoří most mezi tradičním a civilizovaným světem.
Společně vytváříme prostor pro osobní obohacení každého, kdo se setkání zúčastní. Je to čas pro otázky a odpovědi, ve slovech, mýtech i tichu.

Cyklus je koncipován jako přednáška, po které následuje prostor pro otázky a odpovědi. V každém večeru si poslechnete nejen přednášku, ale i uvidíte zajímavé fotografie a krátké filmy.

Mnislav Atapana Zelený
český etnolog, spisovatel a novinář. Podnikl v uplynulých 50 letech řadu výprav za indiány regiónu Latinské Ameriky, ale zejména uskutečnil mnohé a dlouhodobé pobyty u indiánů  v kulturním areálu Amazonie v rámci svých terénních výzkumů.
V letech 1996 až 2001 byl velvyslancem ČR v Kolumbii a Ekvádoru.

Monika Michaelová                    
zakladatelka nadačního fondu Mosty – Puentes,  Od roku 2011 studuje u kmenů Kogi a Uaí v Kolumbii, průvodkyně ženského přírodního učení

Zdeněk Ordelt
zakladatel Slovanského kruhu a mezinárodní organizace Oko Bohů, člen ECER (European Congress of Ethnic Religion) a Slovanského rodového sněmu.

Na setkání si návštěvníci mohou zakoupit knihy, cd a medicínské předměty:

Mnislav Atapana Zelený
Duch s rozkvetlým penisem, Mýty amazonských indiánů
Malá encyklopedie šamanismu
Malá encyklopedie bohů a mýtů Jižní Ameriky
Veselé tropy Amazonie
Pokrokem k zániku

Monika Michaelová
Kniha Ptačí povídání
Peříčkové naušnice z Ptačího ateliéru.

Zdeněk Ordelt
Nové CD hudební skupiny Svarga – současné slovanské rituální písně

V prvopočátku byly a jsou přírodní tradice, šamanismus.  Pak přišla náboženství a po nich se objevila filosofie a věda. Podstata a princip jsou všude stejné. Ať už je to budhismus anebo judaismus, korán či bible. Ale přesto všichni staví na principech domorodých přírodních tradic. Pro tyto lidi je vše posvátné. Mytologie je pro domorodce živý způsob jak najít svůj vztah ke všemu.

Láskou to začíná, cesta pokračuje narozením dětí, přechodovými rituály a končí smrtí. Ale to samozřejmě není úplný konec.
Skutečná výchova dětí neprobíhá slovy, je to vlastně kopírování přírody. Děti v každém kulturním prostředí přirozeně imitují rodiče. Ani starý člověk v civilizované společnosti nemusí být dospělý. Přechodovými rituály a cyklickými oslavami během roku, člověk získává poznání, spojení s přírodou a kosmem. Tak se stává dospělým. To se může dotknout v naší společnosti každého člověka nezávisle na jeho věku. V mnoha kmenech na planetě Zemi také hrajou důležitou roli při obřadech a transformaci vědomí ,,rostliny síly,,. Jaký je rozdíl v jejich pojetí dříve a nyní? Jaké přechodové rituály vlastně existují v naší společnosti, jak se liší od těch šamanských?

Od malička jsou domorodé děti v rodinách vedeny například díky účinkům bylin a působením síly zvířat a duchů k poznání smrti. Tak, aby z ní neměli strach, ale díky tomuto největšímu poznání potkali vlastně sami sebe a svou sílu.

Přijďte se s námi ponořit do hlubin poznání, jak tyto věci dnes ve skutečnosti jsou……